Enoc Yapi Misyon

Enoc Yapı Danışmanlık

Enoc Yapı Danışmanlık

Enoc Yapi Misyon

  FİKRİNİZ Mİ VAR ?
  Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
  Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
   Deprem kuşağında yer alan ülkemizde, şehirlerimizin tamamına yakınının şimdi ve gelecekteki temel tasarım yaklaşımının depreme dayanıklı tasarım ilkeleri doğrultusunda olması gerektiği son yıllarda yaşanılan depremlerle daha da iyi anlaşılmıştır.

   Güncel yönetmeliklere uygun yapılmayan binalar içinde yaşayan milyonlarca insanımız için deprem büyük risk oluşturmaktadır. Bu yapıların acilen güçlendirme veya yeniden inşa edilmesi gerekmektedir. Ancak deprem mühendisliği ülkemizde her önüne gelen inşaat mühendisinin yapmaması gereken lisansüstü eğitim ve uygulama tecrübesi gerektiren özel bir alandır.

   Şirketimiz yapı güçlendirme, bina kentsel dönüşüm, tarihi ve normal yapıların tadilat ve restorasyon işleri için güvenilir, ekonomik ve akılcı yöntemlerle hizmet vermektedir.

   Ülkemizde bir kısım insanlarda güçlendirme işe yaramıyor gibi yanlış bir kanaat oluşmuştur. Bu kanaat uzun zamandır yapısal olarak zayıf binaların güçlendirilerek güvenli hale getirilmesinin önünü tıkamaktadır. Oysa ki tekniğine ve yönetmeliklere uygun yapılan güçlendirme işlemi hiçbir risk ve tehlike içermemektedir. Ayrıca son dönemdeki ekonomik durum nedeniyle binaların tekrar yıkılıp yapılmasının zorlaştığı ve yapı güçlendirme yönteminin daha ekonomik ve yapılabilir seçenek olduğu ortaya çıkmıştır. Önemli olan teknik bilgi ve tecrübe ile doğru teşhis ve tedaviyi uygulamaktır.

   Şirket olarak biz deprem mühendisliği ve yapı güçlendirme işlerinin ne kadar teknik bilgi ve iş disiplini gerektiren bir alan olduğunu bilmekteyiz. Bu alanda güvenilir, akılcı ve ekonomik çözümler üretmek için her geçen gün birikimimizi artırarak yolumuza devam etmekteyiz.

   Yaşadığınız yapıların depreme karşı güvenliğinden endişe içerisinde iseniz ya da bu anlamda çözüm arayışında iseniz ENOC Yapı Danışmanlık sizin için güvenilir bir adres olacaktır.