Kentsel Dönüşüm Proje, Saha Danışmalık ve Kontrollük Hizmetleri

Enoc Yapı Danışmanlık

Enoc Yapı Danışmanlık

Kentsel Dönüşüm Proje, Saha Danışmalık ve Kontrollük Hizmetleri

FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    Kentsel Dönüşüm süreci yapı sahipleri için bir çözüm süreci olması gerekirken çoğu zaman bir sorun süreci olabilmektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında olan riskli bir binanın yıkılması ya da güncel deprem yönetmeliğine uygun olarak güçlendirilmesi gerekir. Riskli bina tespiti yapılan bir binanın sakinleri hem hızlı karar almak durumunda hem de ekonomik yönde hareket etmek zorunda kalmaktadır.

    Kentsel dönüşüm kapsamında olup yıkım kararı alınan binada oturan malikler müteahhit ile anlaşmak yerine yeni projenin maliyetini karşılamak istiyorlar ve böylelikle oturum alanlarının küçülmemesini istiyorlar. Böylesi bir durumda maliklerle yaptığımız anlaşma ile aşama aşama maliyetlere danışmanlık ve hizmet vererek istenilen yeni binanın daha hızlı ve ekonomik yapılmasını sağlıyoruz. Bir diğer yöntem olan yeni binanın imalatında bir müteahhit ile anlaşmak isteyen ya da anlaşmış maliklere de proje, maliyet ve süreç için danışmanlık yaparak müteahhit ile malikler arasındaki sürecin yönetimini sağlıyoruz. Böylesi bir durumda müteahhit bina da kendisine daire ya da dükkan çıkarmak yerine hizmet karını daire sahiplerinden almakta ve maliklerin kullanım alanı küçülmemektedir.

    Kentsel dönüşüm kapsamında olup riskli bina tespiti konulan binalarda güçlendirme yapmak isteyen malikler için binalarının güçlendirmeye uygun olup olmadığını belirlemek adına binaları incelenmekte ve uygunsa güçlendirme projesi hazırlanarak ilgili belediyelere güçlendirme başvurusunda bulunmalarını sağlıyoruz. Güçlendirmeye uygun binalarda güçlendirme projesi gereğince uygulanacak güçlendirme faaliyetleri de tarafımızca yapılmaktadır.